• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Wycieczka do Krakowa

30 stycznia 2024 r.
Tuż przed feriami wyruszyliśmy na bardzo ciekawą i poruszającą wyprawę do Krakowa. Po spacerze po krakowskim rynku udaliśmy do teatru. Gościł nas Teatr im. J. Słowackiego na scenie MOS. W programie była „Opowieść Wigilijna” Charlesa Dickensa w reżyserii J. Lofty i M. Wojtyszko. Było to przedstawienie, w której narratorami była wesoła trupa cyrkowa (wędrowny zespół pełny ciekawych osobliwości), która uciekała się do różnych sztuczek cyrkowych i magicznych, by przyciągnąć i utrzymać uwagę publiczności. Owa trupa opowiedziała w ciekawy, bardzo muzyczny sposób historię nieczułego skąpca Ebenezara Scrooga., który na naszych oczach przemienił się w dobrego, czułego człowieka – filantropa.
Po smacznym posiłku udaliśmy się do Centrum Zmysłów WOMAI, tam przenieśliśmy się na 50 minut w świat osoby niewidomej. Wcześniej zostaliśmy doskonale przeszkoleni przez naszych przewodników. Poznaliśmy podstawy pisma Braille, uczyliśmy się jak mądrze pomagać osobie niewidomej oraz jak pracuje się z psem przewodnikiem. Było to niezwykłe doświadczenie – nieco stresujące, jednak obecność wyrozumiałego przewodnika sprawiła, że mogliśmy się poczuć komfortowo w jego świecie bez światła. Nasza wyobraźnia pracowała zupełnie inaczej, kreowała obraz tego, co niewidoczne, a czego nie mogliśmy zobaczyć – poczuliśmy.
Wycieczka była bardzo ekscytująca i pouczająca.
Wychowawca: Ewa Staroń