Wycieczka do Pijalni Czekolady

25 czerwca 2024 r.

Wycieczka przedszkolaków do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie

 

W dniach 19 i 20 czerwca 2024r. odbyły się wycieczki autokarowe do „Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier” w Korczynie.  We środę pijalnię zwiedziły dzieci przedszkolne z grup „Zajączków” i „Pszczółek”, a we czwartek dzieci z grup „Motylków” i „Smerfów.” Przedszkolaki dowiedziały się jak powstaje czekolada od ziarna do tabliczki, mogły zobaczyć jak wyglądają i na jakiej zasadzie działają maszyny używane do produkcji czekolady, samodzielnie ozdabiały swoje tabliczki czekolady oraz czekoladowe lizaki bakaliami, pokolorowały według własnej inwencji torebki pakunkowe na swoje słodycze. Niewątpliwie wiele doznań smakowych zapewniły degustacje prawdziwych ziarenek kakaowca na  różnych etapach produkcji oraz czekolady białej, gorzkiej, mlecznej, truskawkowej, z bakaliami. Dowiedziały się przy tej okazji, które czekolady mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Dzieci zobaczyły w mini kinie film pt. „Pochodzenie kakao.Historia kakao i czekolady.“ Na koniec spotkania  przedszkolakipodsumowały wiedzę zdobytą podczas zwiedzania fabryki w formie zagadek oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy.Nagrodą za poprawne odpowiedzi były tabliczki czekolad dla każdej grupy przedszkolnej. Dodatkowymi atrakcjami były zabawy na placu zabaw, gra w piłkarzyki oraz podłoga interaktywna. Nasze wycieczki zwieńczyły kończący się rok szkolny 2023/2024 miłym akcentem, a zdobyta wiedza i doświadczenia zostaną na długo w pamięci przedszkolaków.

Weronika Jakieła

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.