Wycieczka do Warszawy

13 czerwca 2022 r.

Dnia 8-9 Czerwca klasy 7 i 8 wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd z pod szkoły odbył się o godzinie 4.00 – wstać nie było lekko ☺☺. Podróż trwała 6 godzin i przebiegła pomyślnie bez korków, nowiutką S-19 i S-17.

Kiedy tylko przybyliśmy na miejsc, zaczęliśmy zwiedzać naszą Stolicę. Pierwszą atrakcją były Łazienki Królewskie. Poznaliśmy ciekawą historie ich powstania. Zabytki zwiedzaliśmy chodząc wyznaczonymi ścieżkami wraz z przewodniczką ☻☻. Wrażenia i odczucia były niesamowite☺☻. Następnie przewodniczka oprowadziła nas po rynku Warszawskim. Zapoznaliśmy się z ciekawymi miejscami – zmęczenie dało się we znaki. Po całodniowym zwiedzaniu udaliśmy do hostelu i tam zostaliśmy zakwaterowani. Po chwili odpoczynku wyszliśmy do restauracji na obiadokolację. Wróciliśmy najedzeni do miejsca, gdzie spędziliśmy noc – noooo oczywiście po wieczornym podziwianiu warszawskich ulic z okien.

Następnego dnia o godzinie 7.45 ponownie udaliśmy się do restauracji aby zjeść śniadanie. Po skonsumowaniu posiłku wróciliśmy aby zabrać swoje bagaże i spędzić drugi dzień na zwiedzaniu ciekawych okolic Warszawy. Pierwszym miejscem było muzeum Powstania Warszawskiego. Podzielono nas na 4 grupy i kolejno zwiedziliśmy obraną atrakcje. W budynku zachowano charakter z jakim kojarzymy to wydarzenie. Można się tam zobaczyć broń oraz strojów postaci z tamtych czasów.

Po ekscytującym i pełnym wrażeń zwiedzaniu obraliśmy jako kolejny cel Pałac Kultury. Mniejszymi grupami wchodziliśmy do windy i wyjeżdżaliśmy na XXX piętro. Z samej góry obserwowaliśmy widoki Warszawy te obrazy długo zapadną nam w pamięć. Kolejną atrakcją były Złote Tarasy ☺♥☺. Otrzymaliśmy godzinę aby według własnej woli udać się na zakupy, obiad, chwilę odpoczynku.

Na umówioną godzinę zebraliśmy się przed Złotymi Tarasami i autokarem przejechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Mieliśmy tam półtorej godziny czasu na wspólną badawczą zabawę. Można było tam znaleźć wiele przedmiotów o różnych zastosowaniach.

Kolejnym miejscem przez nas odwiedzonym był PGE Narodowy. Zostały nam wręczone bilety. Po przejściu przez Bramki, weszliśmy na koronę stadionu i zajęliśmy miejsce na trybunach. Robi wrażenie… oj robi. ☺♥☺ Po niedługim czasie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Do Szkoły dojechaliśmy o godzinie 22, po czym nasi opiekunowie odebrali nas do domów.

Dziękujemy Gminie Iwonicz Zdrój, twórcom programu „Poznaj Polskę”, Firmie TRAVEL oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej za przygotowanie, dofinansowanie i organizację tej wyprawy w progi Stolicy…☻☺☻