Wycieczka edukacyjna najstarszych grup przedszkolnych do Żarnowca

20 czerwca 2024 r.

„Nauka jest niezmierzonym morzem dobrej wody. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” S. Żeromski

18 czerwca 2024 roku najstarsze dzieci z grup przedszkolnych „Bystrzaki” i „Sówki” uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej do Żarnowca. Był to już drugi wspólny wyjazd sześciolatków, które za kilka dni pożegnają przedszkole. Dzieci z zainteresowaniem zwiedzały XIX wieczną Szkołę Ludową w Żarnowcu, brały udział w lekcji „Jak uczyli się wasi pradziadkowie” oraz warsztatach kaligrafii. Obserwowano klimatyczne wnętrze muzeum, zdjęcia, dokumenty, szkolne eksponaty sprzed lat. Poznano szkołę, w której nie ma komputerów, w której po tablicy pisze się kredą, a nie mazakiem zmywalnym, w której uczy się przedmiotów takich jak kaligrafia. Jak wyglądało to 100 i więcej lat temu. Najstarsi poznali również wygląd i historię drewnianych zabawek, a następnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych malując drewniane domki skarbonki. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykazały się ogromną kreatywnością, efekty można zobaczyć w galerii zdjęć. Na zakończenie spotkania, na przedszkolaków, czekał pyszny poczęstunek. W drodze powrotnej do Przedszkola obejrzeliśmy gigantyczne modele owadów przy jednej ze ścieżek spacerowo-przyrodniczych, w pobliskiej miejscowości, oraz skorzystaliśmy z urządzeń plenerowej siłowni. Wycieczka przebiegła w radosnej atmosferze, przyniosła dzieciom wiele frajdy i z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Jesteśmy wdzięczni za miłe wspomnienia i aktywnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Izabela Kasprzycka Biedroń