Wycieczka klas 4 i 5 do Rzeszowa

29 października 2023 r.

W dniu 24 października uczniowie klas 4 i 5 udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Celem wycieczki było odwiedzenie ciekawego miejsca, w którym nauka przychodzi bardzo łatwo. I nie jest to muzeum! Ale też nie plac zabaw… Utworzone nieopodal Rzeszowa centrum nauki to obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu, która daje tyle możliwości ile podpowie odważna wyobraźnia i niezaspokojona ciekawość odkrywcy. To miejsce dynamiczne i interaktywne, w którym można do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Służy do tego prawie 200 interaktywnych eksponatów oraz 5 w pełni wyposażonych pracowni warsztatowych: Fablab, Pracownia Robotyka, Pracownia Biologia i Ekologia, Pracownia Chemia, Pracownia Fizyka.

Nasi uczniowie, podzieleni na grupy, skorzystali z zajęć we wszystkich pracowniach, mogli też podziwiać umieszczoną w holu na kilku poziomach ekspozycję, która w sposób niekonwencjonalny wyzwala ciekawość naukami ścisłymi i techniką.

Po warsztatach w PCN udaliśmy się do Muzeum Techniki i Militariów. Tam można było zobaczyć zgromadzone eksponaty związane ze służbami mundurowymi z różnych epok oraz wiele ciekawych, technicznych reliktów przeszłości.

Podczas tej podróży zderzyły się dwa światy – nowoczesności i nauki, nowych technologii i dawne technologie, historia, które bez siebie nie mogłyby istnieć.