• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Wycieczka klasy 4c

31 maja 2019 r.

Dnia 31 maja 2019 r. uczniowie klasy 4c, pod opieką wychowawcy p. Renaty Turek oraz rodziców należących do trójki klasowej uczestniczyli w wycieczce do Pijalni Czekolady M. Pelczar „Chocolatier” w Korczynie.

Uczniowie zwiedzili jej wnętrze, które urządzone jest w stylu starej fabryki. Wystrój pijalni stanowią liczne rury, zawory, drzewo kakaowca, czekoladowa fontanna oraz mnóstwo czekolad, czekoladek w różnych kształtach. Jako pamiątkę można było kupić nawet czekoladowe lego lub czekoladowy smartfon. Program wycieczki obejmował też udział w warsztatach produkcji czekolady, dzięki którym uczniowie samodzielnie ozdobili czekoladowe tabliczki i lizaki. Swoimi wyrobami mogli pochwalić się rodzicom w domu. Wychowankowie również obejrzeli w kinie film, podczas którego zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami: historia czekolady, proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, prezentacja maszyn i urządzeń do produkcji czekolady. Za udział w warsztatach wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Dalszym celem wycieczki, po pysznej pizzy, było zwiedzanie ruin Zamku Kamieniec w Odrzykoniu. Pobyt na zamku rozpoczął się od warsztatów ceramicznych, podczas których czwartoklasiści utworzyli pierwsze swoje ceramiczne dzieła. Zainteresowanie warsztatami było ogromne. Następnie uczniowie zapoznali się z bogatą historią i legendami związanymi z zamkiem. Zwiedzili również ekspozycję w odremontowanej części zamku, salę tortur, a także podziwiali piękną panoramę z punktu widokowego. Ważnym punktem programu było też strzelanie z łuku, które bardzo spodobało się uczestnikom. Tym wszystkim wydarzeniom towarzyszyła wspaniała atmosfera i przepiękna pogoda. Uczniowie wrócili do domów pełni niezapomnianych wrażeń.