• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Wycieczka przedszkolaków do Pijalni Czekolady w Korczynie

28 czerwca 2021 r.

B. Albrycht, 28 czerwca 2021 roku

W poniedziałek 4,5-latki z grupy „Słoneczka” i „Śmieszki” udały się na wycieczkę autokarową do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie. Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy wnętrze budynku, które urządzone jest w stylu starej fabryki. Ściany z czerwonej cegły, rury pod sufitem, maszyny, obrazy, które pokazują, jaki proces musi przejść ziarno kakaowca, zanim stanie się aromatyczną, słodką czekoladką. W planie wycieczki przewidziano spotkanie z cukiernikiem, degustację różnego rodzaju wyrobów czekoladowych, pokaz filmu pt. ,,Od ziarna do czekolady” oraz udział w warsztatach czekoladowych. Dzieci poznały proces produkcji czekolady, mogły skosztować ziaren kakaowca i miazgi oraz obserwować proces mielenia i oczyszczania ziaren. Największą atrakcją okazało się zdobienie tabliczek czekolady i lizaków według własnego pomysłu. W trakcie warsztatów dzieci degustowały różne rodzaje czekolad. Dzieciom bardzo spodobała się fontanna czekoladowa, oraz wagoniki wiozące czekoladę. Na zakończenie, wszystkie dzieci otrzymały upominki – wyprodukowane własnoręcznie czekolady i lizaki, które zabrały ze sobą do przedszkola. Ta słodka wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci!

Galeria zdjęć.