WYJAZD DO KINA POŁĄCZONY Z EDUKACJĄ

19 czerwca 2024 r.

19 czerwca uczniowie klasy 4a wraz z opiekunami, p. Agnieszką Sokół i p. Agnieszką Kubusiak, wybrali się do kina Helios w Krośnie na seans w ramach „Kino na Temat!” na film edukacyjny „Lars jest LOL”. Jest to  wciągający i pełen humoru film o tym, że w życiu są sprawy ważniejsze niż popularność w Social Media czy uznanie rówieśników. Film porusza problematykę tematu różnorodności, empatii i tego, co naprawdę jest ważne w życiu. Bezpośrednio przed projekcją filmu odbyła się prelekcja „Inny” nie znaczy gorszy! Zasygnalizowane zostały w niej takie kwestie, jak:

  • Od wykluczenia społecznego do poprawności politycznej. Obraz osób z niepełnosprawnościami w sferze kultury filmowej.
  • Lars w świetle jupiterów. Dlaczego boimy się zmian i niewiadomych?
  • Przyjaźń z osobą z Zespołem Downa. Jak zbudować dobrą relację?

Wyjazd do kina był również świetną okazją do spędzenia czasu w grupie rówieśniczej, integracji uczniów oraz wzmacniania więzi koleżeńskich. Przede wszystkim dał uczestnikom możliwość rozwijania nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu, a także kształtowania wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej.