Wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas V-VII

3 czerwca 2022 r.

„Błędy ortograficzne to takie literackie odciski palców człowieka” – napisał Stephen King. Każdy z nas popełnia błędy, ale tych ortograficznych wolelibyśmy się wystrzegać i nie popełniać ich w ogóle.

12 uczniów naszej szkoły z klas V-VII podjęło wyzwanie i rywalizowało o tytuł „Mistrza Ortografii”. Uczestnicy musieli zmierzyć się z kilkoma zadaniami zawierającymi różne trudności ortograficzne.

Konkurs miał na celu propagowanie wśród uczniów poprawnej polszczyzny, wyłonienie talentów ortograficznych i zachęcenie do pogłębiania wiedzy z tego zakresu. Umożliwił uczniom sprawdzenie się w konkretnej sytuacji zadaniowej oraz pozwolił na wykazanie się swoimi wiadomościami i umiejętnościami wśród społeczności szkolnej.

Wyniki konkursu:

I miejsce (ex aequo):

Emilia Turek, kl. 7c

Zuzanna Starowiejska, kl. 7a

II miejsce:

Emilia Jasiurkowska, kl. 7b

III miejsce (ex aequo):

Laura Czachor, kl. 7a

Natalia Długosz, kl. 7a

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tegorocznej edycji konkursu, a laureatom gratulujemy wysokich wyników.