XIX Krośnieński Konkurs Literacki

A.Jastrzębska, 18 grudnia 2018 r.

Potrafisz. Powinieneś. I jeśli jesteś na tyle odważny, by zacząć[pisać],zaczniesz.

Stephen King

W dniu 18 grudnia 2018 roku po raz kolejny odbył się Krośnieński Konkurs Literacki, którego celem było m.in. pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie literatury oraz promowanie młodych twórców. W bieżącym roku w konkursie wzięło udział 109 prac uczniów z województw Polski południowej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Daria Deryniowska i Kamila Dudzik. Wiersze i prozę poetycką oceniała komisja pod przewodnictwem poety i krytyka literackiego Mariusza Kalandyka. Zwracano uwagę na oryginalny pomysł, kompozycję utworu oraz wyraz artystyczny. Przewodniczący jury podkreślał, że  konkurs „ przyniósł wiele tekstów dobrych i bardzo dobrych. Kilka znamionujących duży potencjał i talent. Środowisko uczniów, którzy decydują się na próby literackie, jest trwałe, daje nadzieję na to, że młodzieńcze zainteresowania staną się w przyszłości sposobem na życie uczestników zawodów literackich”.

W kategorii poezja i proza artystyczna Kamila Dudzik zajęła III miejsce, co należy uznać za ogromny sukces. Uczestnicy zostali zaproszeni na rozstrzygniecie konkursu, podczas którego laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorzy  oraz gość honorowy  wiceprezydent Miasta Krosna Bronisław Baran wyrazili podziękowanie wszystkim twórcom za zainteresowanie i ciekawe pomysły artystyczne. Gratulując im talentu i pasji, wyrazili nadzieję, że ich kariera literacka będzie się rozwijać.