XXIV Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

Dorota Nycz, 11 stycznia 2023 r.

Dnia 9 stycznia podsumowano XXIV Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wspólnie z Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli. Z ogromną radością przyjęliśmy informację, że Julia Starowiejska, uczennica klasy 3a została laureatką tego prestiżowego konkursu. W tym roku na konkurs wpłynęło 109 szopek, spośród których wyłoniono 43 w sześciu kategoriach. Wspólnie z Julią i jej mamą miałyśmy okazję podziwiać te piękne prace na wystawie pokonkursowej i wziąć udział w uroczystym wręczaniu nagród. Na wystawie znalazła się również wyjątkowa szopka Elizy Zając. Dziewczynkom gratulujemy inwencji twórczej i zachęcamy do podtrzymywania tradycji bożonarodzeniowej – własnoręcznego wykonywania szopek z naturalnych materiałów.