XXV Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza

28 marca 2019 r.

Dnia 28 marca 2019r. w sali kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbył się jubileuszowy XXV Gminny Konkurs Inscenizacji Wiersza organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Wzięło w nim udział łącznie 87 uczniów, którzy przedstawili 43 inscenizacje.

W każdej z kategorii zostały przyznane nagrody i wyróżnienia. Uznanie jury zyskali następujący reprezentanci naszej szkoły:

Kategoria I ( kl. I-III):

III miejsce: Seweryn Zając (kl. I a) – inscenizacja pt. „Grzyby” – op. p. Anna Ryglewicz

Wyróżnienie: Wiktoria Patla, Hanna Stanisz, Tobiasz Zima (kl. I a)  –  inscenizacja „Dwie mamy” – op. p. Anna Ryglewicz

Wyróżnienie: Julia Kamińska, Amelia Ożóg, Kinga Pernal (kl. II a)  – inscenizacja „Myszki przy kawie” – op. p. Dorota Nycz

Kategoria II ( kl. IV-VI)

III miejsce: Emilia Węgrzynek (kl. VI b) – inscenizacja „Bajka o zebrze” – op. p. Bogusław Polak

III miejsce: Julian Sokół (kl. VI b) – inscenizacja „Chochlik” – op. p. Elżbieta Polak

Wyróżnienie: Zuzanna Zając (kl. V a) – inscenizacja „Straszny sen” – op. p. Elżbieta Polak

Wyróżnienie: Milena Niziołek (kl. IV c) – inscenizacja „Dziura Dziumdzia – op. p. Dorota Gładysz

Kategoria III (kl. VII-VIII i gimnazjum):

I miejsce: grupa teatralna „Omega” w składzie: Gabriela Czachor, Gabriela Kucia, Magdalena Pernal, Katarzyna Pikor oraz Maciej Gdowik (oprawa muzyczna) – inscenizacja „Miłosny niezbędnik” – op. p. Dorota Gładysz

Wyróżnienie: Milena Zając, Patrycja Turek, Wiktoria Nycz – inscenizacja „Dusiołek” – op. p. Barbara Winiarska

Zabawa w teatr dostarczyła młodym wykonawcom oraz widzom wielu przeżyć i była okazją do zaprezentowania swych talentów. Nasi artyści wykazali  wysoki poziom gry aktorskiej: właściwą dykcję, umiejętność modulowania głosem i znajomość podstaw ruchu scenicznego. Występy wzbogacała oprawa sceniczna, czyli kostiumy, scenografia, a nawet muzyka. Wszystkim uczniom i opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy kreatywności i życzymy dalszych sukcesów.