XXV Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych

10 stycznia 2023 r.

Dnia 10 stycznia 2023 r. w sali widowiskowej kina „Wczasowicz” w Iwoniczu-Zdroju odbyły się przesłuchania XXV Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych, którego organizatorem było Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu-Zdroju. Wzięło w nim udział 38 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. W konkursie brały udział grupy teatralne oraz soliści. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz sceniczne. Przesłuchaniom towarzyszył magiczny nastrój. Wszystkie wykonania były na bardzo wysokim poziomie.

Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie niespodzianki oraz dyplomy pamiątkowe, natomiast laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz zaproszenie na koncert laureatów, który odbędzie się 22.01.2023 r. w kinie „Wczasowicz”.

Laureaci naszej szkoły:

Kategoria klas I-III:

1 miejsce: Jagoda Zając, kl. 1b

2 miejsce: Alicja Klimkiewicz i Emilia Klimkiewicz, kl. 3a

3 miejsce: Grupa „Kolędnicy” z kl. 2a w składzie: Nikodem Wiernasz, Oliwier Zima, Szymon Niemczyk

Kategoria klas IV-VI:

1 miejsce: Julia Zygmunt, kl. 6b

2 miejsce: Lena Ferenc, kl. 4a

3 miejsce: Weronika Sokół, kl.4a

Wśród nagrodzonych uczestników konkursu znalazła się również nasza absolwentka – Natalia Zając, która zdobyła 1 miejsce w kategorii szkół średnich.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.