„Z książką jesteś zawsze na czasie”

21 maja 2024 r.

„Z książką jesteś zawsze na czasie”

 

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie przy Podkarpackim Zespole Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie zorganizowała konkurs fotograficzny pt. „Z książką jesteś zawsze na czasie”. Konkurs adresowany był do uczniów klas 4-8 z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Celem konkursu było propagowanie czytania i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pobudzenie wyobraźni, kreatywności i aktywności twórczej oraz popularyzacja fotografii jako środka wyrazu artystycznego. Zadanie konkursowe polegało na przesłaniu autorskiego zdjęcia przedstawiającego osobę w trakcie czytania lub w sytuacji powiązanej z tematyką książki, czytelnictwa lub biblioteki. Wyniki konkursu zostały ogłoszone w siedzibie organizatora podczas Tygodnia Bibliotek.

Uczennica naszej szkoły – Weronika Sokół z klasy 5a otrzymała w tym wyjątkowym konkursie wyróżnienie. Wystawę pokonkursową zwycięskich prac można obejrzeć w PBW w Krośnie.

Serdecznie gratulujemy Weronice pomysłu, kreatywności oraz świetnego łączenia pasji czytelniczych oraz artystycznych.