„Żegnaj kochane przedszkole!”

Karolina Sroka, 27 czerwca 2020 r.

„Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas”

Uroczystości w przedszkolu stanowią ważny czynnik w wychowaniu, dzięki swej niecodzienności i atrakcyjności, wpływają bardzo mocno na zaangażowanie emocjonalne dzieci. Zakończenie roku w przedszkolu ma charakter podsumowania całorocznej pracy placówki, wychowankowie prezentują przed zgromadzonymi gośćmi swoje umiejętności, zdolności i talenty.
W dniu 26 czerwca 2020 r. w dwóch grupach 6-latków „Tropiciele” i „Odkrywcy” odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. Wszystko odbyło się zgodnie z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.
W uroczystości zakończenia roku uczestniczyli zaproszeni rodzice, dzieci, panie wychowawczynie oraz pani wicedyrektor Beata Najbar, która podziękowała przedszkolakom za te chwile pełne wzruszeń i pozytywnych emocji, były także podziękowania dla rodziców, którzy w szczególny sposób byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i służyli swoją bezinteresowną pomocą, zwłaszcza w tym trudnym dla wszystkich okresie. W dalszej części spotkania wystąpiły dzieci, były wiersze, piosenki, ale także krótka prezentacja zdjęć podsumowująca cały rok przedszkolny. Na zakończenie wręczono dzieciom dyplomy i drobne upominki.
Wspaniali absolwenci naszego przedszkola opuszczają nasze mury, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji.