Zielona Szkoła w Kołobrzegu

9 czerwca 2022 r.

W dniach 28.05. – 04.06.2022 r. 52 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej przebywali na Zielonej Szkole w Kołobrzegu nad Morzem Bałtyckim. Celem wyjazdu było kształtowanie wśród uczniów nawyków zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie i korzystanie z dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu oraz wyrabianie proekologicznej postawy.

W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne: piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz spacery po najbliższej okolicy, gry i zabawy na plaży, placu zabaw na terenie ośrodka wypoczynkowego, plażowanie i kąpiele w morzu, wycieczki autokarowe: – Trzęsacz- Międzyzdroje – Dobrzyca ognisko z pieczeniem kiełbasek, zwiedzanie Kołobrzegu, rejs statkiem zajęcia sportowe, Podczas całej podróży, uczniowie mieli możliwość zaobserwowania dużej ilości wiatraków i poznać ich zastosowanie. Uczniowie chętnie korzystali z zabaw sportowych na placu zabaw na terenie ośrodka wypoczynkowego. Dużo spacerowali po plaży i okolicy, wdychając leczniczy jod. Mieli możliwość bliżej poznać faunę i florę nadmorską.

Podczas pobytu przeprowadzono szereg konkursów, m. in. czystości, na najciekawszą figurę z piasku, plastyczne, tańca. Na Zielonej Szkole oprócz typowych zajęć edukacyjnych był realizowany program profilaktyki zdrowotnej i ekologicznej.

Wszyscy wrócili do domu uśmiechnięci i zadowoleni z mnóstwem miłych wspomnień. Był to udany wyjazd i za rok na pewno będą chętni na kolejne przygody.