„Zrób coś z niczego, bądź EKO!” – rozstrzygnięcie wewnątrzprzedszkolnego konkursu ekologicznego „EKO-STWOREK”

Karolina Sroka, Joanna Jakubczyk, 1 grudnia 2022 r.

Dnia 1 grudnia 2022 roku w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty wewnątrzprzedszkolny konkurs ekologiczny „EKO-STWOREK” adresowany do dzieci w wieku 3-6 lat z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej. Głównym celem konkursu było promowanie edukacji ekologicznej oraz zainspirowanie przedszkolaków do ponownego i kreatywnego wykorzystania zbędnych materiałów użytku codziennego. W ramach konkursu należało wykonać przestrzenną pracę plastyczno-techniczną z wykorzystaniem materiałów ekologicznych, surowców wtórnych.

Do konkursu zgłoszono 33 prace.

Komisja konkursowa w składzie:

– Joanna Jakubczyk – koordynator konkursu

– Karolina Sroka – koordynator konkursu

– Renata Zając – przedstawiciel Rady Rodziców SP

wyłoniła zwycięzców z poszczególnych grup wiekowych:

I miejsce: Wiktoria Zając –  gr. „Biedronki” 5,6 latki

II miejsce: Mateusz Bień – gr. „Pszczółki” 3 latki

III miejsce: Oliwia Cichoń – gr. „Tygryski” 5,6 latki

Kryteria oceny prac odnosiły się do wykorzystania surowców wtórnych lub innych materiałów ekologicznych, bezpieczeństwa użytkowania, inwencji i pomysłowości podejścia do tematu oraz estetyki.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobny upominek. Szczególne podziękowania składamy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w zakupie nagród konkursowych.

Wykonane prace można podziwiać w holu budynku przedszkola, gdzie została zorganizowana wystawa przepięknych „Eko-stworków”.

Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu składamy ogromne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań i zdolności.

Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców za pełną zaangażowania pracę z dziećmi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.