Żyjemy z przyrodą w zgodzie

Karolina Sroka, 3 maja 2020 r.

„Otaczająca nas przyroda jest bezcennym skarbem. Szacunku do niej powinniśmy uczyć już od najmłodszych lat. Kształtując wrażliwość dziecka na piękno natury, chronimy środowisko i dbamy o przyszłość kolejnych pokoleń” – to cytat z książeczki z materiałami edukacyjnymi programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, organizowanego przez firmę Tymbark oraz markę Kubuś, do którego w tym roku przystąpiła również II grupa 6 latków „Tropiciele”.

W celu uwrażliwienia dzieci na otaczające środowisko i uczenia, jak można je chronić, przez ostatnie kilka dni przedszkolaki podczas edukacji w domu poszerzały swoją wiedzę na temat ochrony środowiska, oraz sposobów dbania o przyrodę. Oglądały filmy przyrodnicze, słuchały wierszy, opowiadań oraz zapoznały się z piosenką pt. „Duszki, duszki”. Na zakończenie tygodnia dzieci wykonały pracę plastyczno-techniczą „Ekoludek” wykorzystując makulaturę, pojemniki, kartony, pudełka i wiele innych materiałów wtórnych. Mamy nadzieję, że te wszystkie działania zachęciły przedszkolaków do dbania o własne otoczenie.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć.