Kilka słów o bibliotece

Biblioteka szkolna jest integralną częścią szkoły, w której realizowane są zadania dydaktyczno-wychowawcze. Składa się z jednego pomieszczenia: wypożyczalni połączonej z czytelnią. Usytuowana jest na pierwszym piętrze budynku szkoły.

Z zasobów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele ,inni pracownicy szkoły oraz rodzice.

Wypożyczalnia – udostępnia księgozbiór do domu i na zajęcia lekcyjne.

Czytelnia – umożliwia korzystanie z księgozbioru podręcznego na miejscu. Do dyspozycji czytelników są: encyklopedie, słowniki, literatura popularno-naukowa, czasopisma dla dzieci i młodzieży np. („ Victor Junior”, „Kumpel”, „Misyjne Drogi”, „Mały Artysta”, „Świerszczyk”) oraz czasopisma metodyczne dla nauczycieli („Matematyka w Szkole”, Świetlica w Szkole”, „Wszystko dla Szkoły”, „Wychowawca”). Czytelnia wyposażona jest również w cztery komputery z dostępem do Internetu i urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kserokopiarka). Jednorazowo może pomieścić 20 uczniów.

Zbiory biblioteki – księgozbiór liczy obecnie około 8 tys. woluminów i 10 tytułów czasopism. Dostosowany jest do potrzeb uczniów i nauczycieli. Składa się z literatury pięknej i literatury popularno-naukowej. Jest systematycznie wzbogacany o nowości wydawnicze oraz otrzymywane dary. Księgozbiór jest podzielony na następujące działy

Literatura piękna:

L- lektury

B- baśnie, legendy, podania

Bw – bajeczki, wierszyki

Ob- powieści i opowiadania obyczajowe

H- powieści i opowiadania historyczne

P- powieści i opowiadania przygodowe i podróżnicze

F- powieści i opowiadania fantastyczne

Prz- powieści i opowiadania przyrodnicze

Op- opowiadania dla najmłodszych dzieci

Pd- poezja, dramat

Literatura popularno-naukowa (pogrupowana wg dziedzin wiedzy UKD).