Finał akcji Świąteczne Kartki Dobroczynne dla Szkół

10 grudnia 2023 r.

Finał akcji Świąteczne Kartki Dobroczynne dla Szkół

 

„tak jak krople tworzą ocean,

tak nasze dobre uczynki

czynią świat lepszym miejscem”

 

W tym roku nasza szkoła włączyła się po raz pierwszy w ogólnopolską akcję charytatywną polegającą na rozprowadzaniu na terenie placówki kartek bożonarodzeniowych. Zebrane środki co roku inwestowane są w program chcepomagac.org, wspierający chorych i niepełnosprawnych. Razem udało się nam uzbierać kwotę 224 zł ze sprzedaży kartek, która została przekazana na konto fundacji Sursum Corda.

Tym drobnym gestem, jakim jest zakup kartek świątecznych sprawiliśmy, że świat dookoła będzie piękniejszy i radośniejszy. W dodatku podwójnie! Pierwszy raz, gdy dzięki zebranym funduszom uda się pomóc chorym i niepełnosprawnym dzieciom – podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Corda, a drugi raz, gdy kartka z ciepłym słowem dotrze do kogoś bliskiego na święta.

 

Zawsze kiedy pomagamy, dobro przekazywane drugiemu człowiekowi wraca do nas.

Pomoc ma moc!

 

#PomocmaMoc

#ŚwiąteczneKartkiDobroczynne

 

Dziękuję nauczycielom, rodzicom i uczniom za zaangażowanie i udział w akcji.

 

A. Sokół