Monica Jesus Ramos da Veiga

Urodziła się w 2012 roku. Pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka (Cabo Verde) i mieszka w miejscowości Corda na wyspie Santo Antão. Jej rodzice to Alicia Delgado Ramos i Pedro da Veiga, pracują na roli. Ma trójkę rodzeństwa. Dziewczynka uczęszcza obecnie do 5 klasy szkoły podstawowej. Jest ochrzczona i chodzi na katechezę.

Co to jest ADOPCJA SERCA?

Adopcja Serca jest to forma pomocy ubogim dzieciom z krajów III świata. Z reguły polega ona na wsparciu finansowym konkretnego dziecka, którego celem jest umożliwienie mu edukacji. Program „Adopcja Serca” (adopcja na odległość) obejmuje także zdolną młodzież i również wiąże się z pomocą w zdobyciu wykształcenia lub nauką konkretnego zawodu. Między ofiarodawcą a podopiecznym tworzy się niepowtarzalna więź, często pomagający otrzymuje zdjęcie swojego podopiecznego a nawet listy.

Taką formą pomocy zawsze objęte są dzieci w ciężkiej sytuacji życiowej a nad wydatkami związanymi z edukacją, zdrowiem, wyżywieniem czuwają na miejscu misjonarze, wolontariusze, składając coroczny raport.

Podjęcie się „Adopcji Serca” musi być przemyślną decyzją, która wiąże się z odpowiedzialnością za losy konkretnego dziecka, które wie że ma opiekuna i dzięki niemu ma co jeść i może chodzić do szkoły.

Adoptowane dzieci pozostają w swoim kraju, środowisku, kulturze i tam otrzymują potrzebną pomoc. Kontakt z nimi jest możliwy za pośrednictwem misjonarzy, którzy znają potrzeby tych dzieci i są w stanie zapewnić im to, co najważniejsze.

Dziecko może być adoptowane przez osobę indywidualną, rodzinę, szkołę, klasę, stowarzyszenie lub zorganizowaną grupę. Osoba, czy organizacja, która decyduje się na Adopcję Serca zobowiązuje się do pokrycia kosztów związanych z godnymi warunkami życia i wykształceniem dziecka.

​Oczywiście, Adopcja Serca nie ogranicza się wyłącznie do niesienia pomocy materialnej. Adoptowane dzieci otrzymują również wsparcie duchowe, są otaczane codzienną modlitwą. Wiedzą, że w Polsce żyją ludzie, którzy o nich pamiętają i darzą je swoją miłością i troską. Adopcja Serca rodzi dobro, biegnie przez wiele ludzkich serc i rozszerza się na cały świat. Włączając się w dzieło Adopcji Serca, mimo że pozostajemy w Polsce, stajemy się autentycznymi misjonarzami, bo dzielimy się naszą wiarą i miłością  z dziećmi i ich rodzinami żyjącymi w krajach misyjnych.