Dzień Ziemi w Przedszkolu

23 kwietnia 2021 r.

A. Kucza, 23 kwietnia 2021 roku

Dzień Ziemi – sprzątamy świat!

W środę 22 kwietnia dzieci z naszego przedszkola przypomniały sobie, w jaki sposób należy dbać o naszą planetę, aby jak najdłużej cieszyła nasze oko pięknymi widokami i nasze uszy dźwiękami wspaniałej przyrody. Podczas zajęć kształtowana była wśród dzieci postawa ekologiczna, która przyczyni się do ochrony przyrody. Dzieci wykonywały pomysłowe prace plastyczne różnymi technikami. Dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w quizie wiedzy o naszej planecie. Podczas spaceru wszystkie przedszkolaki pomaszerowały na boisko sportowe oraz plac zabaw, w celu posprzątania zalegających tam śmieci. Przedszkolaki w praktyce utrwaliły segregację odpadów oraz zrobiły dobry uczynek dla Ziemi. Dzieci przy tym dobrze się bawiły, a wszystko odbywało się w atmosferze radości, śmiechu i zadowolenia z wykonywanych zadań.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.