V miejsce naszej szkoły w IV Turnieju Pożarniczo – Ratowniczym o Puchar Dyrektora oraz Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie

17 czerwca 2023 r.

31 maja 2023r. w ZSP Nr1 im. Jana Szczepanika odbył się IV Turniej Pożarniczo – Ratowniczy o Puchar Dyrektora oraz Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Celem zawodów było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa. Uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami w wielu dziedzinach: wiedza teoretyczna – test, tor przeszkód, wypadek komunikacyjny z udziałem quada, rozpoznawanie sprzętu strażackiego, udzielanie pierwszej pomocy w przypadku oparzenia, ucięcia palca, oraz wykonania RKO. W konkurencjach brało udział 16 zespołów z całego regionu. Drużyna naszej szkoły w składzie: Dominik Zięba, Magdalena Szczurek, Zuzanna Kula i Luiza Zając zajęła wysokie V miejsce.  Serdecznie gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.