Wesołego Alleluja!

27 marca 2024 r.

Wielkanoc to najważniejsze święta w kalendarzu chrześcijańskim. Jak wskazuje nazwa, to Wielka Noc, bo właśnie w nocy – z Wielkiej Soboty na Wielką Niedzielę – świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa, pokonanie śmierci i rozpoczęcie nowego życia. Świętujemy je wiosną, kiedy cały świat, cała przyroda odradza się do życia, dlatego przystrajamy dom i stół wielkanocny świeżą zielenią. W świąteczny nastrój wprowadzili nas dziś uczniowie klasy 2a w bogatym programie artystycznym wiosenno-wielkanocnym. Na tle zmian zachodzących w budzącej się do życia przyrodzie pięknie ukazali symbolikę Świąt Wielkanocnych. Swoim występem zachęcali do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa oraz triumfem Zmartwychwstania. Przedstawiona inscenizacja oraz różnorodne, często już zapomniane zwyczaje ludowe i tradycje wielkanocne wprowadziły odbiorców w klimat nadchodzących dni, wywarły niezwykłe wrażenie i pozostaną z pewnością na długo w pamięci. Uroczystość uświetnił niezwykły występ z udziałem p. Ewy Staroń i ucz. Julii Zygmunt oraz malownicza scenografia wykonana przez p. Annę Deryniowską, jak również wspaniała oprawa muzyczna pod czujnym okiem p. Jerzego Adamika. Ogromne podziękowania kierujemy także do rodziców, którzy sfinansowali rekwizyty i stroje do przedstawienia. Wszystkim życzymy zdrowych i spokojnych świąt.

Więcej zdjęć  z wydarzenia w Galerii.