Wolontariusze SP Lubatowa w akcji !!!

24 marca 2024 r.

W sobotę, 23 marca, z inicjatywy p. Marii Parylak, sołtys Lubatowej, miało miejsce porządkowanie terenu wokół cmentarza w Lubatowej. Nasi Wolontariusze oraz Rodzice wsparli tę akcję stawiając się o 9.00 na parkingu przy cmentarzu. Przy tak dobrej współpracy akcja przebiegła sprawnie, a teren został oczyszczony z licznych śmieci.

Szkoła jest bez wątpienia jednym z miejsc, w których człowiek uczy się wartości. Nie do przecenienia jest wartość współpracy, która zostanie przyswojona tylko wówczas, gdy uczeń będzie miał możliwość osobiście doświadczyć w szkole jej przejawów. Współpraca placówki edukacyjnej ze społecznością lokalną niesie zatem wiele korzyści i powinna być praktykowana jak najczęściej.

E.Przymusiak – opiekun SKW