Ach! Co za noc!

19 grudnia 2021 r.

Do stajenki betlejemskiej z pastuszkami,

Do Jezusa, do Dzieciątka z aniołkami.

Pójdźmy! Biegnijmy!

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klasy 2a i 1a tradycyjnie, jak co roku wystawili Jasełka „Ach! Co za noc!” W specjalnie przygotowanych strojach na tle pięknej scenografii ukazującej Betlejem nocą, młodzi aktorzy przedstawili scenki z poszukiwania stajenki przez Świętą Rodzinę, narodzenia Jezusa, radości aniołków, pasterzy i mędrców. Dziecięca radość i spontaniczność odzwierciedlała się w śpiewie radosnych i wzruszających pastorałek i kolęd. Nie zabrakło też scenki budzącej refleksję, czy jesteśmy gotowi na Boże Narodzenie. Zgromadzona publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia na noc przed narodzeniem Jezusa. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych uświadomił wszystkim i  przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Po zakończeniu części artystycznej dzieci otrzymały gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości.

Po zakończonym przedstawieniu Pan dyrektor Jerzy Staroń, ks. Paweł Pystka i Pani dyrektor Beata Najbar złożyli wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom ciepłe, pełne nadziei na lepsze jutro świąteczne życzenia.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

przesyłamy najserdeczniejsze życzenia,

spokojnych, rodzinnych i radosnych świąt spędzonych w gronie najbliższych.

Życzymy, aby radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia

towarzyszyły Państwu przez cały Nowy Rok.

Galeria zdjęć z uroczystości.