Europejski Dzień Języków

Edyta Przymusiak, 26 września 2019 r.

Europejski Dzień Języków to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. W naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków bardzo uroczyście i hucznie. W ramach zajęć kształtujących kreatywność uczniowie wybrali państwo, na temat którego chcieli poszerzyć swoje wiadomości i tym samym przekazać zdobytą wiedzę swoim koleżankom i kolegom ze szkoły. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, przygotowali stroje, przekąski, informacje dotyczące danego państwa, quizy i zabawy. Następnie odwiedzali poszczególne klasy i prezentowali wybrane państwo.
Z okazji tego dnia organizowany był również szkolny konkurs. Zwycięzcami zostali: Laura Zając 8a, Wiktoria Szul 8a, Zuzann Drozd 8a, Martyna Parylak 8a, Felicja Parylak 7b. Miejsce drugie zajęli: Kamila Turek 7a i Hubert Folcik 7a. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie.
Europejski Dzień Języków obchodzony w naszej szkole dostarczył ciekawych wrażeń i doświadczeń. Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przygotowali ten dzień. Dziękuję również p. Marzenie Giemzowskiej i Justynie Litwin za pomoc.

Zapraszamy do Galerii zdjęć.