Nasze sztafety awansowały na finał wojewódzki!

13 października 2022 r.

W rozegranych w Jedliczu (13.10.2022) sztafetowych biegach przełajowych na szczeblu powiatu 3 sztafety SP Lubatowa uzyskały awans do zawodów finałowych, które odbędą się w Kolbuszowej 19.10.2022. W Igrzyskach Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) dziewczęta z naszej szkoły okazały się bezkonkurencyjne, natomiast chłopcy do końca dzielnie walczyli, ale ostatecznie zajęli 2 miejsce nie dające przepustki na finał. Najwięcej emocji było w rywalizacji chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008, 2009), gdzie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie to nasi chłopcy cieszyli się ze zwycięstwa i awansu na finał wojewódzki. Przepustkę do Kolbuszowej zapewniły sobie także dziewczęta z (roczniki 2008, 2009), które co prawda zajęły 2 miejsce, ale dzięki medalowi w ubiegłym roku (złoty medal w finale wojewódzkim) także wystąpią w rywalizacji finałowej.

W poszczególnych sztafetach wystąpili:

Igrzyska Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) dziewczęta – 1 miejsce (awans na finał wojewódzki):

Kaja Turek, Weronika Pernal, Dominika Ciuła, Maja Murdzek, Jagoda Michalak, Lena Zima. Rezerwowa – Zofia Niemczyk.

Igrzyska Dzieci (rocznik 2010 i młodsi) chłopcy – 2 miejsce:

Mateusz Zając, Maksymilian Wanat, Gabriel Klimkiewicz, Hubert Zygmunt, Jan Jakubczyk, Lucjan Klimkiewicz. Rezerwowy – Karol Patlewicz.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008, 2009) dziewczęta – 2 miejsce (awans na finał wojewódzki):

Luiza Zając, Magdalena Szczurek, Oliwia Pernal, Oliwia Patlewicz, Amelia Jakieła, Milena Niziołek. Rezerwowa – Laura Czachor.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej (roczniki 2008, 2009) chłopcy – 1 miejsce (awans na finał wojewódzki):

Kacper Zając, Jakub Kasprzycki, Kacper Miszczak, Michał Aszklar, Franciszek Michalak, Filip Deryniowski. Rezerwowy – Kamil Pelczar.