Sprzątanie świata 2023

8 maja 2023 r.

W dniu 18 kwietnia w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „Sprzątanie świata”.  Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

Wszystkie klasy, pozytywnie zmotywowane szczytnym celem miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Uczniowie klas 4-8, wyposażeni w worki i rękawiczki przekazane przez Urząd Gminy w Iwoniczu-Zdroju, zbierali wszystko to, co znalazło się wzdłuż poboczy, na placu zabaw, wokół szkoły, na boisku, w okolicach kościoła, domu ludowego i ośrodka zdrowia. Zaśmiecone miejsca w mgnieniu oka stały się czyste. Młodzież szkolna pamiętała także o segregacji odpadów. Akcja przebiegała sprawnie i szybko, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dal uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

Serdecznie dziękuję wszystkim, uczniom oraz nauczycielom, którzy wzięli udział w akcji i zachęcam do podejmowania innych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska.