KREDKI

15 kwietnia 2024 r.

Konkurs plastyki dzieci i młodzieży pograniczna „KREDKI”  od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem młodych – zdolnych.  Celem konkursu jest popularyzacja autentyczności twórczości  dziecięcej i młodzieżowej. Poszukiwanie talentów plastycznych oraz rozbudzanie poczucia piękna i przygotowania do odbioru sztuki. W tegorocznej edycji udział wzięło 404 młodych plastyków,  a 50 z nich zostało nagrodzonych pierwszymi miejscami, ich dzieła można zobaczyć na wystawie pokonkursowej. Miło na poinformować, że uczennica naszej szkoły  Julia Zygmunt z  klasy VA również została laureatką tego prestiżowego konkursu. Wystawę można oglądać w dniach odbywających się w RCKP wydarzeń artystycznych lub po wcześniejszym ustaleniu do 31 maja 2024r.  w Galerii Szarej.

Julii   gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Deryniowska