Przedstawienie teatralne „Pocahontas – indiańska księżniczka”

13 kwietnia 2024 r.

Przedstawienie teatralne „Pocahontas – indiańska księżniczka”

W dniu 12 kwietnia 2024 roku uczniowie klas I – III wybrali się wraz z opiekunami do Rymanowa na przedstawienie teatralne pt. „Pocahontas”. Spektakl został przygotowany przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa, a był on bajkową adaptacją historii o słynnej indiańskiej księżniczce. Pocahontas zadziwiła i oczarowała wszystkich swoim wdziękiem oraz ciekawością świata. W czasie konfliktów między Indianami i białymi osadnikami ona jedna kieruje się głosem serca i znajduje sposób, aby osoby z dwóch różnych kultur mogły żyć razem w pokoju. Na scenie można było zobaczyć również przyjaciół Pocahontas i ich niesamowite perypetie. Niewątpliwie walorami przedstawienia były interesujące kostiumy, rekwizyty, ciekawa sceneria, indiańska muzyka i taniec, a także wartka akcja i śmieszne dialogi. Ten pogodny, pełen dynamiki i ciepła teatrzyk pokazał widzom, że dobroć, uczciwość i odwaga pomaga zwyciężać zło, osiągnąć szczęście, miłość i pokój. Przedstawienie dostarczyło wszystkim dzieciom wielu cennych doświadczeń teatralnych, uśmiechu oraz dobrej zabawy.