Wyślij pączka do Afryki 2024

15 kwietnia 2024 r.

Wyślij pączka do Afryki 2024

 

„Wyślij pączka do Afryki” – pod taką nazwą wolontariusze Szkolnego Koła Misyjnego wraz z opiekunką, p. Agnieszką Sokół zorganizowali w szkole trzeci już rok z rzędu kiermasz słodkości w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej prowadzonej przez Fundację „Kapucyni i Misje”.

Tegoroczna akcja miała podtytuł „Razem ratujemy życie dzieci”, bo kluczowym projektem była „Reanimacja Dziecięca”, prowadzona w szpitalu w Ngaoundaye w Republice Środkowej Afryki.

W organizacji i promocji akcji na terenie szkoły pomogły nam materiały, które otrzymaliśmy od organizatorów w postaci plakatów, koszulek, skarbonek, balonów. Wolontariusze SKM nie zawiedli i chętnie przygotowali wypieki na kiermasz. Cieszy nas fakt, że dzięki naszym działaniom dołożyliśmy cegiełkę dla potrzebujących.

Całkowity dochód ze sprzedaży słodkości został przekazany na konto organizatora – Fundacji Kapucyni i Misje. Środki te zostaną przeznaczone na ratowanie zdrowia i życia dzieci i dorosłych chorych, którzy szukają pomocy w szpitalach prowadzonych przez misjonarzy w Sudanie Południowym, Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej.

Dziękuję Uczniom za zaangażowanie, przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu.