Święto biblioteki

J. Litwin, M. Kielar, 1 października 2016 r.

Od wielu lat październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Aby uczcić to święto nasza biblioteka wraz z Samorządem Szkolnym zorganizowała szereg akcji promujących czytelnictwo.

Na korytarzu ustawiono tablice tematyczne pod hasłami: Bajki z morałem, Bohaterowie naszych bajek, Znane i mniej znane przysłowia i powiedzenia, Biblioteka na wesoło. Kontynuując akcję  Czytaj z nami, uczniowie klas starszych (V  – VI)  wcielili się w postacie bajkowe. W przebraniach zaprezentowali wybrane wcześniej fragmenty książek  uczniom klas I – III oraz dzieciom z oddziałów przedszkolnych.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem zarówno wśród maluchów jak i  ich opiekunów a  przedstawione książki zyskały dużą popularność.