VII WOJEWÓDZKI KONKURS POEZJI ADAMA MICKIEWICZA

A. Jastrzębska, 18 grudnia 2022 r.

„Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga;
Łam, czego rozum nie złamie”

Adam Mickiewicz

16 grudnia  2022 r. w Zespole Szkół Społecznych im. Adama Mickiewicza w Jaśle, odbył się VII  Wojewódzki Konkurs Recytacji Poezji Adama Mickiewicza, który został objęty patronatem  Podkarpackiego Kuratora Oświaty.Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem  „Mrok tajemnic nas otacza,pieśń i wiara przewodniczy”. Do recytacji przystąpiło kilkudziesięciu uczniów z klas ósmych województwa podkarpackiego,którzy prezentowali utwory w kategoriach: wybrany liryk Adama Mickiewicza i  fragment „Pana Tadeusza”. Naszą  szkołę reprezentowały Zuzanna Starowiejska  i Laura Czachor z klasy 8a, które z wielkim zaangażowaniem recytowały  trudne i wymagające utwory poety. Wyróżnienie w kategorii wybrany liryk otrzymała Zuzanna Starowiejska. Uczennicom dziękujemy za piękne wykonanie utworów i reprezentowanie  społeczności, życząc jednocześnie dalszych sukcesów.