21 grudnia 2022 r.

z dala słychać śpiew,
dziś wszystkim z nas,
Bóg narodzi się”

Okres Bożego Narodzenia to czas szczególny, pełen radości, nadziei i serdecznych spotkań. W tym czasie wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i zmartwieniach. 21 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbyły się Jasełka  Bożonarodzeniowe. Uczniowie  klasy 7a i 5a z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w  role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów. Nie zabrakło trzech króli, przybywających złożyć dary i pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence .W ten sposób uczniowie przypomnieli nam wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Świetności inscenizacji dodały  pastorałki, kolędy, tańce, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię świąt. Cieszymy się ogromnie, że w tej wyjątkowej chwili  byli z nami rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście, a wśród nich Pan Burmistrz Witold Kocaj i Pani Wicedyrektor Beata Najbar. Po zakończonym spektaklu głos zabrał Wicedyrektor Pan Edward Jakieła, który podziękował młodym artystom oraz ich opiekunom: p. Małgorzacie Michalak, p. Agacie Jastrzębskiej, p. Annie Deryniowskiej, p. Ewie Staroń  za przygotowanie wyjątkowego przedstawienia, które  wspaniale wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Złożył także świąteczne życzenia wszystkim uczniom, ich rodzinom oraz pracownikom szkoły i gminy. Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście. Był to bardzo miły czas przeżyty w  świątecznej atmosferze.

Galeria zdjęć z uroczystości.