Andrzejki w Przedszkolu

Beata Albrycht, 30 listopada 2020 r.

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 27 listopada 2020 roku, zorganizowaliśmy magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu. Sale, które każdego dnia służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, serpentyn. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani – nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, czarodziejów. Wspólnie wróżyliśmy oraz czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości i tańczyć w rytm naszych ulubionych piosenek. Pod opieką naszych pań przelewaliśmy wosk przez dziurkę od klucza i staraliśmy się z jego kształtu odczytać, co jest nam pisane. Dzięki zabawie w losowanie dowiedzieliśmy się, kim zostaniemy jak będziemy dorośli – okazało się, że będą wśród nas dyrektorzy, nauczyciele, piosenkarze i aktorzy. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie”, by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.