Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Przedszkolu

11 listopada 2021 r.

J. Zając, 10 listopada 2021 roku

W dniu 10 listopada 2021 r. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się na auli przedszkolnej, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas Polaków dzień. Uroczystość rozpoczęła pani wic. dyrektor Beata Najbar, która powitała wszystkie zebrane dzieci, gości zaprosiła do wspólnego wysłuchania przedstawienia. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z grup przedszkolnych Biedronek, Tygrysków oraz Małych bystrzaków zaprezentowały wiersze, tańce oraz pieśni patriotyczne. Wspólnie ze wszystkimi został zaśpiewany hymn Polski Mazurek Dąbrowskiego.
Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne oraz miłości do naszego kraju.

Galeria zdjęć.