Akcja „Dziecko dla Dziecka” w szkole i przedszkolu

11 marca 2022 r.

J. Murdzek, 11 marca 2022 roku

„Nigdy nie było dobrej wojny i złego pokoju”- Benjamin Franklin

Aby uwrażliwić najmłodszych na potrzeby innych ludzi, szczególnie dzieci, oraz kształtować w nich chęć niesienia pomocy, społeczność szkolna i przedszkolna chętnie przyłączyła się do akcji „Dziecko dla dziecka”. Polegała ona na przygotowaniu małych paczuszek z kolorowankami, małymi zabaweczkami, pluszakami, farbkami itp. wszystko, czym najmłodsi uchodźcy z Ukrainy mogliby się zająć i chociaż na chwilę odciągnąć myśli od wojny. W szkole akcję przeprowadziła 16 Gromada Zuchowa „Słoneczne Promyczki” do której przyłączyły się klasy I – III. W przedszkolu wszystkie dzieci chętnie przynosiły upominki dla ukraińskich kolegów. Udało się zebrać całą górę paczuszek.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie się w akcję. Zgromadzone paczuszki odebrali organizatorzy – HUFIEC ZHP Krosno. Wasze podarunki wyruszą w dalszą drogę i z pewnością wywołają uśmiech na niejednej zatroskanej buźce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.