• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Apel 3-go Maja

Agnieszka Sokół, 13 maja 2021 r.

12 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Aby uczcić to doniosłe święto wybrani uczniowie klas VIII a, VII a i VI a, pod opieką p. Wojciecha Wilka oraz p. Jerzego Adamika, przygotowali i zaprezentowali wszystkim zgromadzonym na hali sportowej krótką lekcję historii.
Apel rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Podczas uroczystości dzieci dowiedziały się, czym jest Konstytucja oraz poznały wydarzenia historyczne i okoliczności jej ustanowienia w Polsce w 1791 roku. Uczennice z klasy VI a pięknie wyrecytowały wiersze – Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” oraz Stanisława Balińskiego „Ojczyzna Szopena”. Zgromadzeni mogli również wysłuchać znanych i lubianych pieśni patriotycznych, m.in. „Witaj Majowa Jutrzenko”.

Uroczystości towarzyszył podniosły, patetyczny nastrój. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn szkoły, po którym pan Dyrektor Edward Jakieła zabrał głos. Podziękował wszystkim, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w przygotowanie uroczystości oraz pogratulował uczniom wspaniałej postawy patriotycznej.

 

Galeria zdjęć z wydarzenia