„Awantura o niemiecki” – międzyklasowy drużynowy konkurs z języka niemieckiego dla klas 7

8 czerwca 2022 r.

Do konkursu stanęły 3 drużyny z klas 7a, 7b, 7c. Uczestnicy musieli przejść przez 3 etapy, a każdy etap składał się z kilku ćwiczeń i zagadek językowych.

Ostatecznie miejsce 1. zajęła drużyna z klasy 7c w składzie: Amelia Jakieła, Gabriela Masłowska, Paweł Rajchel i Emilia Turek.

Równie wspaniale z ćwiczeniami poradziła sobie drużyna z klasy 7a, zajmując tym samym 2. miejsce. Skład drużyny to: Laura Czachor, Zuzanna Jaworska, Emilia Pernal, Zuzanna Starowiejska.

Miejsce 3. wywalczyła drużyna z klasy 7b w składzie: Emilia Jasiurkowska, Milena Jakieła, Łucja Michalak, Ksawery Kielar.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrekcję Szkoły oraz nauczyciela języka niemieckiego.