BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NA DRODZE – podsumowanie udziału w Programie Edukacyjnym „Drogowe ABC”

Karolina Sroka, 16 września 2022 r.

 

W dniach 12 – 16 września nasze przedszkole realizowało zadania w związku z przystąpieniem do Programu Edukacyjnego „Drogowe ABC”, w ramach którego przeprowadzono cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Nadrzędnym celem było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania podstawowych zasad ruchu drogowego w drodze do przedszkola, utrwalenie numerów alarmowych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Podczas spacerów przedszkolaki ubrane w kamizelki i chusty odblaskowe utrwalały poprawny i bezpieczny sposób przechodzenia przez jezdnię w miejscu gdzie są pasy. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na sposób oznakowania przejścia dla pieszych, obserwowały zachowanie pieszych i pojazdów oraz przechodziły na drugą stronę ulicy z zastosowaniem zasad bezpieczeństwa. W trakcie zajęć wykorzystywano filmy edukacyjne, dzięki którym dzieci poznawały zagrożenia wynikające z niewłaściwego zachowania się na ulicy. Ponadto dzieci wykonały mnóstwo różnorodnych prac plastycznych związanych z ruchem drogowym.

Bądźmy uważni i przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Zdjęcia w galerii.