• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Chrystus Zmartwychwstał Alleluja

Krzysztof Więch, 12 kwietnia 2022 r.

„Każdy zamek ma klucz, każde drzwi posiadają zamknięcie, które wymaga klucza, żeby je otworzyć. Śmierć zatrzasnęła Bramy Nieba, a grzech zamknął je na klucz. Krzyż jest kluczem, który otwiera każdą blokadę grzechu i śmierci, i szeroko otwiera Bramy Nieba. Nie ma innego klucza do Nieba poza Krzyżem”( Św. Charbel Makhlouf ). Idźmy, gdzie chcemy, szukajmy, czego chcemy, a nie znajdziemy w górze drogi wznioślejszej ani w dole pewniejszej, tylko tę drogę Krzyża Świętego. Ułóżmy sobie wszystko i zaplanujmy według własnej woli i chęci, a i tak zawsze, chcemy czy nie chcemy, zawsze krzyż znajdziemy. Taki dopasowany do naszych ramion. Ten jeden wyjątkowy, bo przeznaczony tylko dla nas. „Wczoraj zostałem z Chrystusem ukrzyżowany, a dzisiaj zostałem z Nim uwielbiony. Wczoraj razem z Nim umarłem, dzisiaj z Nim zostałem ożywiony. Wczoraj razem z Nim pogrzebany, dzisiaj razem z Nim wracam do życia” ( Św. Grzegorz z Nazjansu). Na krzyżu w Chrystusie umarła cała ludzkość, gdyż On umarł zamiast wszystkich. Tylko ta śmierć mogła wysłużyć życie, tylko ta Krew mogła obmyć grzechy ludzkości. W Dzień Zmartwychwstania w zmartwychwstałym Chrystusie powstała z martwych cała ludzkość. Tylko On mógł pokonać śmierć i powrócił do życia, i w ten sposób zapewnić życie wszystkim i każdemu z osobna, kto Go przyjmuje przez wiarę i naśladuje w życiu. Niech Jezus cierpiący i zmartwychwstały będzie dla wszystkich naszych drogach jedyną Mocą, Radością, Zmartwychwstaniem. Oto co możemy powiedzieć naszym braciom i siostrom w wierze o Jezusie: śmierć została pokonana. Chrystus zmartwychwstał, i ty żyjesz na wieki. Alleluja, alleluja.