Ćwicz z nami, Krasnalami!

Edyta Przymusiak, 10 grudnia 2019 r.

„Ćwicz z nami, Krasnalami !” to projekt innowacyjny dla przedszkolaków przygotowany i przeprowadzony przez grupę uczniów klasy 6a w ramach zajęć kształtujących kreatywność. Realizacja projektu miała miejsce 10 grudnia, natomiast przygotowania trwały od początku listopada. Uczniowie przygotowali scenariusz zajęć, plakat zapowiadający imprezę, stroje, piosenkę ”My jesteśmy krasnoludki..” i zabawy ruchowe, które były najważniejszym i kluczowym punktem projektu i miały na celu promocję sportu, bo codzienna porcja ćwiczeń fizycznych to recepta na dobre samopoczucie i prawidłowy rozwój młodych organizmów. To również najlepszy sposób na rozładowanie energii oraz doskonałą zabawę.
Uczennice klasy 6a (Natalia, Zuzia, Lena, Wiola, Kornelia, Gabrysia, Kamila, Julia, Julita) przygotowały stanowiska sportowe min. skok przez płotki, rzut piłką do celu, tor przeszkód, zabawę z woreczkami, grę w kręgle, grę w klasy oraz stanowisko, gdzie przedszkolaki mogły pokolorować swoich ulubionych sportowców. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek.

Uczennice klasy 6a wykazały się dużym profesjonalizmem podczas organizacji i przeprowadzenia zajęć. Celem projektu była możliwość poznania własnych umiejętności interpersonalnych, uświadamianie uczniom ich potencjału twórczego, wzmacnianie poczucia własnej wartości, wskazywanie „mocnych stron”, kształtowanie kreatywnej postawy. Zintegrowanie zespołu – rozwijanie umiejętności pracy w zespole, odpowiedzialności, postawy szacunku, otwartości i zaufania do ludzi o odmiennych poglądach, temperamentach, niepełnosprawnościach. Pobudzanie do działań artystycznych – dostarczanie przeżyć emocjonalnych i estetycznych, umożliwienie prezentacji własnych dokonań, przygotowanie do wystąpień publicznych.

Dziękuję wszystkim „Przedszkolakom” za bardzo aktywny udział w zajęciach, za wspaniałą zabawę i ogromną radość, która udzieliła się wszystkim.
Dziękuję Pani Beacie Najbar za możliwość przeprowadzenia projektu w przedszkolu oraz Pani Marzenie Giemzowskiej za pomoc w przygotowaniu pomocy dydaktycznych.

Zdjęcia z wydarzenia.