Dzień Flagi w Przedszkolu

1 maja 2021 r.

J. Sokół, 30 kwietnia 2021 roku

„Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
A na tej fladze-biel jest i czerwień…” ( Cz. Janczarski)

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopolskimi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste organizując z przedszkolakami marsz z chorągiewkami po naszej miejscowości. Przygotowując się do tego dnia we wszystkich grupach wiekowych w ciągu tygodnia prowadzono rozmowy n/t patriotyzmu , utrwalano nasze symbole narodowe i wirtualnie zwiedzano najważniejsze miejsca naszego kraju. Dzieci śpiewały piosenki o Polsce, recytowały wiersze, słuchały legend, oglądały filmy edukacyjne n/t: tego: Skąd się wywodzimy, jaka jest historia naszego państwa polskiego. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem wykonywały tematyczne prace plastyczno-techniczne. W każdej grupie z powagą i w postawie na baczność dzieci odśpiewały hymn Polski „ Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do ojczystego kraju oraz uczy się szacunku do polskich symboli narodowych. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją przypomnienia sobie, że są Polakami, a POLSKA! – TO NASZ KRAJ, DOM, OJCZYZNA.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.