• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Dzień Marchewki w Przedszkolu

23 października 2021 r.

B. Albrycht, 22 października 2021 roku

Dnia 22.10.2021 roku nasze przedszkolaki świętowały Dzień Marchewki (dzień pomarańczowy). To święto, pomarańczowego warzywa, miało zachęcić dzieci do chrupania tego zdrowego warzywa i częstszego spożywania go w najróżniejszych postaciach. Dzień Marchewki był też okazją do znakomitej zabawy przedszkolaków. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki spotkały się na wspólnej zabawie z dużą maskotką – Królikiem Tulisiem. Było szukanie marchewek ukrytych w sali, zabawy, piosenki, tańce, quizy wiedzy o marchewce, filmy i bajki edukacyjne, obieranie, krojenie, temperowanie w spiralę, oczywiście marchewki. Nie zabrakło przeróżnych prac plastycznych, które ozdobiły przedszkolne korytarze. W naszym jadłospisie znalazły się tego dnia: marchewkowe przekąski i dania. Dzieci miały okazję jeść marchewkę pod różnymi postaciami i pić sok marchewkowy.

Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia.