• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu

A. Deryniowska, P. Domaradzka, A. Jastrzębska, K. Zając, 19 listopada 2019 r.

We wtorek, 19 listopada br., przedszkole zamieniło się w korowód bajowych postaci, a to za sprawą obchodów Dnia Postaci z Bajek zorganizowanych przez panie nauczycielki Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubatowej: Annę Deryniowską, Paulinę Domaradzką, Agatę Jastrzębską wraz z uczniami klasy 4a oraz mamą jednej uczennicy: Katarzynę Zając.
Prowadząca wprowadziła najpierw dzieci w magiczny świat poprzez przywołanie w ich wyobraźni ulubionej bajki. Potem poprosiła uczniów klasy 4 a SP, którzy zamienili się w tym czasie w elfów – pomocników, aby zaprezentowali wiersz Iwony Pietruchy pt. „Bajka na Dzień Postaci z Bajek”. Następnie przeczytała przedszkolakom telegram przysłany od złej Czarownicy Bambarycy, która poprzekładała kartki w bajkach i postacie trafiły w nieswoje historie. W związku z czym dzieciaki musiały wykonać liczne zadania typu: odgadywanie bajek z wierszowanych zagadek, wyszukiwanie rekwizytów związanych z daną bajką, oddzielanie grochu od fasoli, wykonywanie pacynek z drewnianych łyżek, układanie puzzli, dopasowywanie cieni do postaci, pojawiły się również konkurencje zręcznościowe: montowanie drewnianego samochodu czy rzut piłką w papierową Babę Jagę, aby wpłynąć na Czarownicę Bambarycę, która odwróci swoją klątwę i bajkowe postacie wrócą na swoje miejsce. Oczywiście uczestnicy wzorcowo poradzili sobie we wszystkich konkurencjach i wpłynęli odpowiednio na czarownicę, która przysłała telegram z ostatnim zadaniem do wykonania, czyli przeprowadzenie pewnego eksperymentu. Na zakończenie doszło do wielkiego wybuchu wulkanu, dzięki czemu postacie z bajek już na stałe wróciły na swoje miejsca, a czarownica obiecała, że nie będzie robić już więcej zamieszania.
Obchody Dnia Postaci z Bajek uwieńczyły rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na Ulubioną postać z bajki, który został ogłoszony dwa tygodnie wcześniej. Wpłynęło mnóstwo fantastycznych prac wykonanych różną techniką: malowanych kredkami, farbami, wyklejanych plasteliną, materiałami, zrobionych metodą wydzieranki czy też w efekcie 3D.
Komisja konkursowa miała ogromny dylemat, bowiem wszystkie prace były oryginalne, ale wygrały te, które spełniły najwięcej wymogów regulaminowych. Dlatego też wyłoniono następujące miejsca: pierwsze zajęła Dominika Bachta z grupy 3/4 latków za pracę pt. „Masza i Niedźwiedź”, drugie miejsce zdobyła Maja Sokół z grupy 5/6 latków za wspaniałe przedstawienie „Syrenki Arielki”, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Malwina Jakubczyk z grupy 3/4 latków, która wykonała „Strażaka Sama”. Przyznano równie osiem wyróżnień, pozostali natomiast otrzymali nagrody pocieszenia.
Słowa podziękowania składamy na ręce Rady Rodziców za dofinansowanie nagród.

Zapraszamy do Galerii.