22 września 2021 r.

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się
Od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

J. Sokół, 21 września 2021 roku

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka nasze Przedszkole przyłączyło się w poniedziałek, 20 września, do Ogólnopolskiej Akcji pod patronatem miesięcznika „Bliżej Przedszkola” – „Dzień Przedszkolaka to ważne święto – uczcijmy je razem tańcem i piosenką”. Dzieci z wszystkich sześciu grup (każda grupa ubrana na inny kolor) spotkały się o godz. 10.00 na sali widowiskowej i wspólnie zaśpiewały oraz zilustrowały ruchem piosenkę „Życie przedszkolaka”. Pomimo deszczowej aury panowała gorąca atmosfera, a na twarzach przedszkolaków gościł uśmiech. Następnie przedszkolaki aktywnie obejrzały interaktywny koncert muzyczno-edukacyjny on-line pt. „ Jestem sobie Przedszkolaczek”. W koncercie gościnnie wystąpiła ukochana przez dzieci bohaterka książeczek Kici Kocia, z którą dzieci śpiewały, tańczyły, bawiły się, uczyły i utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia na drugą stronę ulicy. Poznały również sytuacje zagrażające naszemu zdrowiu, wskutek niewłaściwych zachowań w stosunku do zwierząt, głównie psów. Przedszkolaki przećwiczyły bezpieczną pozycję w razie ataku psa. W czasie koncertu pięknie wytłumaczono dzieciom, że znajomość zasad ruchu drogowego oraz odpowiednie zachowanie w stosunku do zwierząt warunkują nam bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie. Podczas koncertu muzycznego dzieci poznały również instrument Keyboard oraz rozwiązywały zagadki dźwiękowe. W tym dniu wszystkie przedszkolaki otrzymały przygotowane przez swoje Panie medale SUPER PRZEDSZKOLAKA oraz pamiątkowe dyplomy.
Życzymy wszystkim dzieciom uśmiechu, wesołej zabawy, nauki, szczęścia, zdrowia, radości, szacunku, spełniania marzeń i wielu przedszkolnych przyjaciół. Niech pobyt w Przedszkolu będzie dla Was Drogie Przedszkolaki wielką, niezapomnianą PRZYGODĄ.

Galeria zdjęć.