• Kontakt ze Szkołą

  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubatowej

  Lubatowa 284
  38-440 Iwonicz-Zdrój

  tel. 13 43 502 60
  e-mail: sp_lubatowa@poczta.onet.pl

  Kontakt z Panią Wicedyrektor w budynku oddziałów przedszkolnych
  jest możliwy poprzez numer służbowy –  tel. 798-855-635

„Mama i Tata – najpiękniejsze słowa świata” – Przedszkolaki świętują Dzień Rodziny

Karolina Sroka, 8 czerwca 2022 r.

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości, jaką przygotowaliśmy w bieżącym roku szkolnym – to Święto Rodziny. Ta wyjątkowa uroczystość odbyła się 8 czerwca w sąsiadującym z Przedszkolem budynkiem domu ludowego. Wydarzenie to połączyło dwa święta: Dzień Mamy i Dzień Taty.

Spotkanie rozpoczęto przywitaniem przez panią wicedyrektor Beatę Najbar wszystkich przybyłych gości: Burmistrza Gminy Iwonicz Zdrój pana Witolda Kocaja, Dyrektora Szkoły Podstawowej w Lubatowej pana Jerzego Staronia, Wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Lubatowej pana Edwarda Jakiełę, panią Sołtys Marię Parylak, przedstawicieli członków Rady Rodziców panią Teresę Jastrzębską, panią Renatę Zając i panią Ewelinę Zając, a także dzieci, rodziców i wszystkich pracowników Przedszkola.

W kolejnej części spotkania przedszkolaki zaprezentowały wyjątkowo wzruszające wiersze, piosenki oraz tańce, będące wyrazem podziękowania i miłości do swoich rodziców. Dzieci pod opieką swoich pań wychowawczyń z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się do swoich ról wiedząc, że przedstawienie to dedykowane jest swoim ukochanym Mamom i Tatom. Święto Rodziny to wyjątkowy czas pełen wzruszeń i porywu serca, nie tylko dla dzieci, lecz również dla dorosłych. Zwieńczeniem wszystkich występów dzieci było wykonanie przez jedną dziewczynkę z grupy „Śmieszków” Jagodę i jej Tatę piosenki pt. „Powiedz mi Tato”. Po części artystycznej wręczono rodzicom własnoręcznie i starannie wykonane przez dzieci upominki i laurki.

Uroczystość była również okazją do podziękowania panu Burmistrzowi Gminy Iwonicz-Zdrój za wsparcie finansowe na przygotowanie Dnia Rodziny, Radzie Rodziców SP za pomoc finansową i współorganizację uroczystości, a także pani Sołtys za przekazanie środków finansowych na zakup zabawek dla dzieci z oddziałów przedszkolnych.

W tak ważnym dniu nie obyło się również bez tańców, wspólnej zabawy, słodkiego poczęstunku, oraz licznych atrakcji dla dzieci. W programie znalazło się malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków, zabawy z balonami, lody. Największą radość sprawiło dzieciom spotkanie z pluszową maskotką Myszką Miki, która obdarowała przedszkolaków słodkim poczęstunkiem w postaci ulubionych cukierków dzieci. Dodatkowo każda rodzina mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w przygotowanej fotobudce.

Swoją wdzięczność i podziękowania składamy wszystkim tym, którzy ofiarowali nam swój czas, pomysły, środki materialne i pomoc podczas przygotowania uroczystości, a także po jej zakończeniu. Dziękujemy za zaangażowanie i aktywne włączenie się w życie przedszkola!

Galeria zdjęć z wydarzenia.