Międzynarodowy Dzień Strażaka w Przedszkolu

5 maja 2022 r.

W. Jakieła, 5 maja 2022r.

W naszym przedszkolu 4 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Dzień ten został poświęcony tematyce pracy strażaków oraz ich roli w udzielaniu pomocy dla ludzkiego życia i mienia. Głównym celem tego nietypowego święta było zapoznanie dzieci z zawodem strażaka, budowanie zaufania do osób wykonujących ten zawód, przekazanie informacji na temat zasad bezpieczeństwa oraz sposobów zachowania się w różnych sytuacjach. Młodsze dzieci zapoznały się z numerami telefonów alarmowych do służb ratunkowych, a starsi utrwalili poznane już wiadomości. Z okazji obchodzonego święta dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, muzyczno-ruchowych, wykonywały ciekawe prace plastyczne, słuchały bajek o dzielnych strażakach. Ponadto dzieci miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. „Strażak Maciuś”. Spektakl został przyjęty z wielkim zaciekawieniem, następnie dzieci miały okazję odpowiedzieć na pytania nawiązujące do pracy strażaka. Do dzisiaj zawód ten napawa najmłodszych entuzjazmem i chęcią zostania w przyszłości bohaterem niosącym pomoc potrzebującym.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.