Mistrzowie Szkoły Wielkiej Ligi Czytelników nagrodzeni

28 marca 2024 r.

 

„Czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”

Jarosław Iwaszkiewicz

Szkolni koordynatorzy Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” w składzie: p. Agnieszka Sokół, p. Marta Kielar i p. Agnieszka Węgrzyn oraz dyrekcja szkoły nagrodzili trud i wysiłek, jaki włożyli uczniowie, którzy przystąpili do konkursu i wytrwale realizowali zadania. Przez okres sześciu miesięcy uczniowie ci czytali wyznaczone książki i wypełniali bardzo szczegółowe testy znajomości do tych książek. Pierwszy etap ukończyło z sukcesem 49 uczniów z klas 1-7 i w dniu 27 marca otrzymali oni z rąk p. wicedyrektor Ewy Staroń nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy „Aktywnego Czytelnika”. Natomiast finałowa szóstka, która awansowała do finału ogólnopolskiego

została dodatkowo nagrodzona i odznaczona tytułami „Mistrzów Szkoły” za zajęcie pierwszego miejsca oraz „Wicemistrzów Szkoły” za kolejno drugie i trzecie miejsce. To oni już 9 maja przystąpią do testu online.

Drodzy Uczniowie, bardzo cieszy fakt, że czytanie książek to wciąż wielka pasja wielu z Was.

Gratulujemy !!!